Ūdens apkope un tīrība

Ūdens apkope un tīrība

Visa centrā ir ūdens.

Lielākie masāžu vannu ražotāji papildus tradicionālajām metodēm, kur ķīmijas manuāli tiek pievienotas ūdenim, piedāvā arī alternatīvas ūdens apkopes sistēmas. Visvairāk izplatīti ir ozona, uz UV balstīti vai ķimikālijas automātiski dozējoši risinājumi. 

Arctic Spas gadiem ir attīstījis un tirgū ieviesis daudz jaunu risinājumu, ko pārņēmuši arī daudzi citi ražotāji. Tas noticis arī ūdens attīrīšanas jomā. Mēs piedāvājam gan tradicionālus, gan jaunākos, kā arī unikālus risinājumus, ko citi patentu dēļ nevar nokopēt.

  • Onzen™

Tā ir Arctic Spas patentēta sālījuma attīrīšanas sistēma, kas attīra ūdeni ar elektrolīzes ceļā ūdenim pievienoto Nāves jūras sāli. Līdz ar to nav nepieciešams ūdenim pievienot hloru vai citas līdzīgas ķimikālijas. Līdz ar katru ūdens nomaiņu jāpievieno vien atbilstošs daudzums sāls, līdz ūdens sāļums līdzinās cilvēka asarai. Rezultātā ūdens ir maigs ādai un acīm, bet tajā pašā laikā kristāls saglabā ūdeni ilgāk dzidru nekā lietojot dažādas ķīmijas. Pasaulē ir arī citas sāļā ūdens sistēmas, taču Onzen ir unikāla ar to, ka tā ir draudzīga lietotājam. Pirmām kārtām elektrodu maiņa ir vienkārša, nav nepieciešams vannu atbrīvot no ūdens, kā arī tā nemaksā daudz (citos gadījumos jāiegādājas pa jaunam visa sistēma un tehniķim tā jāuzstāda). Cita svarīga priekšrocība ir tās spēja aktīvi strādāt ilgā vannas lietošanas periodā. Šo sistēmu varam uzstādīt visiem modeļiem. Papildus iesakām to lietot kopā ar Peak I vai II ozona sistēmu, lai vēl vairāk pagarinātu tīra ūdens saglabāšanos. 

  • Peak

Filtrācijas laikā ūdens nonāk iekšējā cauruļvadā, kur tas saskaras ar aktivētu skābekli vai ozonu, kas nodrošina ievērojamu ūdens oksidāciju. Augstas koncentrācijas ozons tiek ražots Failsafe™ dubultģeneratoros un vēlāk novirzīts ūdenī. Šī procesa rezultātā daudzas organiskās sastāvdaļas oksidējas, tādēļ dezinfekcijas līdzekļiem paliek mazāk darba.

  • Spa Boy

Par vannas ūdens tīrību var parūpēties pats vai uzstādīt papildaprīkojumu Spa Boy, kas ir pasaulē vienīgā automātiskā sālījuma attīrīšanas sistēma. Rūpējoties pašam, reizi nedēļā jāmēra vannas ūdens kvalitāte un, atbilstoši nepieciešamībai, jāpievieno tīrīšanas līdzekļi. Tāpat, cīnoties ar kaitīgajiem mikrobiem, ūdenim jāpievieno tīrīšanas līdzekļi pēc katras lielākas vannas izmantošanas. Spa Boy gadījumā manuāli jāregulē vien ūdens pH līmenis, un jūs par to informēs vannas vadības panelis, mobilā aplikācija vai interneta platforma. Tas ir Onzen™ sistēmas automatizētais papildinājums, kas nepārtraukti mēra vannas ūdens tīrību un aktīvākas lietošanas gadījumā uzreiz palielina Onzen sistēmas darbu. Tāpat to iespējams vadīt caur Arctic Spas aplikāciju vai interneta savienojumu. Iesakām šo risinājumu visiem, kas nevēlas vannas malā strādāt kā ķīmiķis, nedz regulāri ar testeriem pārbaudīt ūdens tīrību. 

  • Filtri un ūdens maiņa 

Papildus dažādiem tīršanas līdzekļiem un sistēmām katrā vannā ir viens vai vairāki filtri, caur kuriem ūdens diendienā automātiski tiek filtrēts. Artic Spas filtrēšanas sistēma Active Skm® pielāgojas ūdens līmenim, efektīvi attīrot ūdeni no tajā esošajiem netīrumiem. Filtri jāmaina ik pēc 3–4 mēnešiem vai arī jāizmanto mazgājamie filtri un vannas ūdens jāmaina 2–3 reizes gadā, atkarībā no vannas lietošanas biežuma. Vairums mūsu masāžas vannu ūdens ietilpība ir intervālā 1100–1600 litri. Pateicoties attīrīšanas iekārtām, salīdzinājumā ar parastajām iekštelpu vannām un burbuļvannām ievērojami mazinās ūdens patēriņš. Piemēram, 350 litru burbuļvannā mainot ūdeni 2 reizes nedēļā, gada ūdens patēriņš ir 36 400 litri. Arctic Spas vidēja izmēra spa gadījumā tie ir 3 900 litri, kas ir teju 10 reizes ekonomiskāk. 

  • Vannas ķimikālijas 

Visticamāk, jums nav nepieciešams 50% no ražotāju piedāvātajām vannas ķimikālijām. Bieži vien tie ir centieni vienkārši kaut ko pārdot klāt, taču jūsu veselība netiek ņemta vērā. Fakts ir tāds, ka no ķīmijām brīvas ir vien tādas vannas, kas pēc katras lietošanas tiek iztukšotas. Atkarībā no izmantotajām alternatīvajām sistēmām vannas ūdenim tiek pievienots vairāk vai mazāk ķīmiju, vadoties pēc lietošanas noslodzes. Visizplatītākā vannas ķīmija ir hlors, bet, ja jums ir jutīga āda vai nepatīk hlora smarža, ir pieejamas arī hloru mazāk saturošas ķimikālijas kā broms. Papildu jāseko ūdens Ph līmenim, kura regulēšanai mēs piedāvājam īpašus līdzekļus kā Adjust Up un Adjust Down. Visus mūsu tirgotos piederumus atradīsiet ŠEIT.